Napięcie sufitu

 

Po zaczepieniu wszystkich czterech narożników (wszystkich istniejących), można przystąpić do rozpinania powłoki pomiędzy kątami, pozostawiając jedynie narożniki zewnętrzne, których montaż zostawiamy na koniec.

 

 

Sposób zaczepiania powłoki sufitowej następuje poprzez umieszczenie w zaczepie klinowym, łopatki montażowej i wepchnięciu się w szczelinę listwy montażowej. Łopatkę dobiera się odpowiednio do narożnika i linii prostej. Rozpinanie sufitu napinanego zostaje zakończone w chwili aż zaczep klinowy zostanie w całości umieszczony w listwie montażowej. Operacja napinania membrany na szkielet konstrukcji nośnej trwa w przypadku sufitu do 50 m2 około 15 minut, lecz przy bardziej złożonym kształcie przedłuża się, lecz nie trwa więcej niż 30 minut.

Wytworzona wysoka temperatura jest niezbędna w pierwszym etapie montażu tj, w czasie rozwieszania powłoki w narożnikach, a już w trakcie napinania sufitu jej wysokość może ulegać obniżeniu, aż do temperatury pomieszczenia. Sposób w jaki sufit DPS otrzymuje swój ostateczny kształt i formę odbywa się samoczynnie.

Przygotowany sufit zgodnie z kształtem i wyborem kolorystycznym jest zmniejszony od 2 – 15 %, w trakcie rozpinania pod wpływem wysokiej temperatury folia z jakiej wykonany jest sufit rozciąga się, przez co pozwala na napięcie. W chwili zakończenia montażu powłoki temperatura pomieszczenia wraca do poprzedniej, a sufit pamiętając swój pierwotny (zmniejszony kształt) wraca do swojego wymiaru i napina się. Powłokę foliową charakteryzuje pamięć strukturalna, czyli materiał wraca do swojej pierwotnej postaci.

Wielkość jednej płaszczyzny sufitu maksymalizuje się do powierzchni około 50 m2 (7m x 7m), tak aby strzałka ugięcia nie była zauważalna prze ludzkie oko. W przypadku konieczności pokrycia większej powierzchni aniżeli 50 m2, sufit zestawia się z mniejszych odrębnych powłok.

 

 

Copyright 2015 Litwiniak - Sufity napinane. All right's reserved. Realizacja: Smooth